Nowy wjazd do Wałbrzycha ?

1205 witacz
W związku z planowanym remontem drogi krajowej nr 35 w Wałbrzychu z wjazdu od strony Świebodzic prawdopodobnie wyburzone zostaną okoliczne zabudowania. Może też zniknąć witacz.


Miasto planuje w przyszłym roku dużą inwestycję przy wjeździe do Wałbrzycha od strony Świebodzic. W planach jest poszerzenie drogi krajowej nr 35, co będzie się wiązać prawdopodobnie z wyburzeniami okolicznych budynków.

- Gmina Wałbrzych zleciła opracowanie koncepcji przebudowy drogi nr 35, która dotyczy również przebudowy wjazdu do Wałbrzycha. Do czasu opracowania tego dokumentu nie jesteśmy jeszcze w stanie określić ile dokładnie budynków będzie przeznaczone do rozbiórki w związku z poszerzeniem tej drogi i budową ronda na tym odcinku - mówi Anna Żabska z Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu.

W tym miejscu również od sierpnia 2010 roku stoi tzw. witacz, czyli duży napis "Wałbrzych" wraz z herbem miasta otoczony skwerem z bujną roślinnością. Został on postawiony wraz z przystankiem autobusowym za kwotę ponad 300 tysięcy złotych, co wówczas budziło wątpliwości radnych opozycji, którzy woleli przeznaczyć te pieniądze na inne cele. Czy w związku z przebudową drogi ten wzbudzajacy wówczas tyle sensacji obiekt również zniknie z tego miejsca?

- To dopiero pokaże nam koncepcja. Będziemy wtedy wiedzieli czy należy przesunąć ten witacz czy też zupełnie przenieść go w inne miejsce - odpowiada Anna Żabska.

W przyszłym roku będzie to jedna z najważniejszych inwestycji drogowych na terenie miasta. Docelowo ma ona usprawnić dojazd do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz zmniejszyć korki tworzące się przed skrzyżowaniem ulic De Gaulle'a, Uczniowskiej i Wrocławskiej.

pt:
foto: Telewizja Wałbrzych

Komentarze   

 
#17 KOSZT WITACZA 2012-12-08 10:59
Z informacji dotyczących witacza, które udzieliła Pani b. rzecznik UM Frąckowiak wynika, że za cały teren witacza kosztował do 400 000 zł.

Dla niedowiarków informacja jest w internecie po wpisaniu hasła: radio wrocław koszt witacz wałbrzych
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
#16 Fanka-Wałbrzyszanka 2012-12-07 17:40
Proponuje WITACZ ustawić jako ŻEGNACZ
wspaniałe słowotwórstwo rodem z Wałbrzycha,a psie kupy wrzucać na trawnik
przed onym-rzeczonym w celu polepszenia
struktury gleby
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
#15 wałbrzyszanka 2012-12-07 09:50
Czy portal walbrzych24. com mógłby powrócić do czasów, kiedy kreował własne ciekawe informacje, a nie to co można wcześniej przeczytać na serwisach policji, urzędu miejskiego lub jak to ma miejsce z witaczem na portalu walbrzych.**** Ludzie więcej kreatywności. Aha i tak post scriptum mam to w nosie, czy mój komentarz zostanie zaraz usunięty przez cenzora
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
#14 wałbrzyszanin 2012-12-06 22:01
Gmina Wałbrzych zleciła opracowanie koncepcji przebudowy drogi nr 35, która dotyczy również przebudowy wjazdu do Wałbrzycha. O ile wiem Książ należy do Wałbrzycha, więc jak rozumię witacz pojawi się właśnie w tej okolicy?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
#13 Normalny 2012-12-06 20:19
Wiecie co jak czytam te wasze komentarze, to mam wrażenie, że w Wałbrzychu mieszkają same debile.

Z CZYM WY MACIE PROBLEM ? TAKI WITACZ JEST RUCHOMY MOŻNA GO PRZENIEŚ.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
#12 Toni9 2012-12-06 18:49
budujcie sobie na zdrowie , a witacz z pieniędzy podatników wystarczy przenieść ,
to takie niewyobrażalne? A może ktoś
chce zarobić , budując nowy ? łatwo wydaje się cudze!!!
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
#11 zn 2012-12-06 18:26
Jak zwykle nieprzemyślana decyzja Wałbrzyskich Rajców- najpierw chcino zabłysnąć z tym witaczem a teraz dopiero myśli się o przebudowie wjazdu do Wałbrzycha. Czy ludzie którzy podejmowali decyzje na wydawanie pieniędzy podatników mieli rozum w głowie czy w innej części ciała poniżej tułowia a powyżej kolan - czyli w d..... ?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
#10 eh 2012-12-06 16:16
Cytuję Rebel Yell:
Witacz ustawcie przed Mobrukiem.


Ustawimy sobie go miedzy nogami będzie świetny wjazd.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
#9 Kamila777 2012-12-06 15:37
witacz i witacz a co z mieszkańcami budynków które maja by zburzone ...!!!!!!!!!!!! inwestycja tak blisko a mieszkańcy nic nie wiedza
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
#8 Elvis 2012-12-06 14:51
Cytuję Aleksandra:
Stawiając Witacz ktoś zakpił sobie z miasta.

Ktoś przytulił ponad 20 tys.nieopodatko wanej kasiutki.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

article