"Zielony Rynek" - kolejny przetarg pod koniec lutego

1220 zielonyrynek-31Zielony Rynek przestał funkcjonować. Teren jednego z najstarszych wałbrzyskich targowisk czeka na zagospodarowanie, pod koniec lutego ma odbyć się kolejny przetarg, który być może wyłoni nowego zarządce.
Miejsce które w czasach świetności oferowało niemal wszystko, stopniowo podupadało. Pod koniec działalności świeciło pustkami, a nieliczni ze sprzedawców wystawiali swoje towary bardziej z przyzwyczajenia niż z nadziei na zysk.

Jak informują przedstawiciele Powszechnej Spółdzielni Spożywców Społem w Wałbrzychu, czekają aż przetarg wyłoni nowego dzierżawcę lub kupca. Cena placu na którym znajdował się „Zielony Rynek” to około miliona złotych. Plac oprócz funkcji handlowych swobodnie mógłby pełnić rolę parkingu, lub innego typu działalności. Mimo atrakcyjności położenia (centrum Śródmieścia) chętnych nadal nie ma. Dotychczasowym zarządcą placu była Spółdzielnia Usługowa Odra.


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com.
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

1220 zielonyrynek-331220 zielonyrynek-151220 zielonyrynek-32
pm
foto: archiwum

Komentarze   

 
#3 Lucy 2017-02-23 18:38
PARKING ! (możliwie tani) to szansa by więcej Wałbrzyszan pojawiło się w Centrum Wałbrzycha .Władze miasta muszą wiedzieć że wysokie ceny parkingowe zniechęcają do dłuższego przebywania w Centrum Miasta , gdybyśmy mieli chęć na rozrywkę np. kilkugodzinną .
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
#2 inz. Partacz 2017-02-14 14:01
W centrach miast z reguly budyje sie koscioly. Nalezy ten teren przekazac pod potrzeby Kosciola Rzymsko - Katolickego, poswiecic teren, wybudowac plebanie. Kosciol pozniej, jak sie wierni na budowe zrzuca. W poblizu jest cmentarz, oplaty za grzebanie zmarlych tez wspomoga budowe kosciola. Tym bardziej, ze nieopodatkowane .
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
#1 Morfa 2017-02-13 14:59
Faktycznie, zniewalająco atrakcyjne położenie. Zarówno na parking (w obliczu sąsiedztwa Rycerskiej i parkingu pod ZUSEM), jak i działalność gospodarczą (co mogą potwierdzić handlowcy z Galerii). Bomba!
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

article