"Zielony Rynek" przestanie istnieć

1220 zielonyrynek-11
„Zielony Rynek” w wałbrzyskim Śródmieściu przestanie istnieć. Znane wszystkim wałbrzyszanom miejsce, gdzie było można kupić przysłowiowe szwarc ,mydło i powidło, wkrótce przejdzie do historii.


„Zielony Rynek” swoją świetność już dawno ma za sobą, w latach 90 można było tu znaleźć wszystko od warzyw i owoców (stąd jego potoczna nazwa) po antyki, obecnie bazar nie wygląda zbyt zachęcająco. Niegdyś pełne towaru stoiska straszą pustką a wiatr rozwiewa zalegające wszędzie śmieci. Na obecną sytuację wpływ ma wiele czynników, począwszy od powstania coraz większej liczby marketów, po wymagania klientów, którzy niechętnie kupują towar „pod chmurką”.

Zobacz więcej zdjęć

1220 zielonyrynek-131220 zielonyrynek-151220 zielonyrynek-17

Nieliczni pozostali sprzedawcy przychodzą tutaj praktycznie z przyzwyczajenia, bo ruch na dobrą sprawę jest żaden. Pomysłu na zagospodarowanie terenu póki co nie ma. Właścicielem „Zielonego Rynku” jest Społem PSS Wałbrzych,  zarządcą i dzierżawcą jest Spółdzielnia Usługowa Odra. Jak mówią przedstawiciele Społem PSS Wałbrzych, Odra wypowiedziała umowę dzierżawy, a Społem nie zamierza jak na razie sprzedać ani wydzierżawić terenu.

1220 zielonyrynek-261220 zielonyrynek-271220 zielonyrynek-291220 zielonyrynek-321220 zielonyrynek-451220 zielonyrynek-37

Potencjalnie zainteresowani terenem mogą go kupić, lub wydzierżawić. Większość sprzedawców przeniosła swoje stoiska do innych punktów w mieście. Nie jest to pierwsze zlikwidowane targowisko w Wałbrzychu, największe czyli Manhattan na Piaskowej Górze, przekształciło się w halę targową i istnieje do tej pory.

Zobacz więcej zdjęć

pm
foto: K.Żarkowski

Komentarze   

 
#1 Jan Leszczyński 2017-01-01 17:22
Prawidłowo,końc zyć ze straszydłem.Moż e centrum kulturalno-rozr ywkowe dla młodzieży.Lub klub seniora,bilard i inne?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

article