Złoty pociąg: będą odwierty

1204 xyzok
Będą odwierty na 65 kilometrze trasy kolejowej Wrocław - Wałbrzych, gdzie ma być ukryty tunel i złoty pociąg. Odkrywcy, Piotr Koper i Andreas Richter nie składają broni.

- Jesteśmy po konstruktywnych rozmowach z naukowcami z dziedziny geofizyki którzy, pomogą nam przebadać teren 65-tego kilometra do dwudziestu metrów głębokości. Wyznaczony teren badań sięga do 2,5 hektara powierzchni i zostały na nim wytyczone linie pomiarowe wzdłuż których będą prowadzone badania - informują odkrywcy złotego pociagu, Piotr Koper i Andreas Richter.

Odkrywcy sięgną po trzy różne metody geofizyczne, jeżeli któreś z nich pokryją się ze sobą, w tym miejscu będą planowali odwierty rdzeniowe w celu ich weryfikacji.

- Nie składamy broni, walczymy dalej, bo ziemia bardzo skrzętnie broni swoich tajemnic. Dzięki pracom odkrywkowym prowadzonych przez nas w sierpniu bieżącego roku zyskaliśmy dużą wiedzę o geologii tego terenu i niespodzianką, które mogą na nas czekać. Wiedza ta pozwala nam znacznie lepiej przygotować się do fazy badań geofizycznych - informują odkrywcy.

W tym miesiącu Spółka Cywilna XYZ przekształci się w fundację o nazwie „XYZ Złoty Pociąg”.

- Staniemy się organizacją użytku publicznego co ułatwi nam pozyskiwanie środków na dalsze badania, oraz dopuści do udziału w naszych pracach wolontariuszy na dużo prostszych zasadach niż obecnie. Dziękujemy wszystkim za miłe słowa i wyrazy poparcia dla naszej działalności - dodają odkrywcy.

opr. adm
foto: użyczone, Spółka xyz

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

article