Nowy rozkład jazdy autobusów

autobusyMPK-7
Nowy rozkład jazdy autobusów oraz nowy układ tras komunikacyjnych został opublikowany przez ZDKiUM. Będzie obowiązywał od 29 grudnia.


1023 mapa11023 mapa2

Wczoraj została oficjalnie podpisana umowa ze Śląskim Konsorcjum Autobusowym i już wiadomo, że nowy przebieg tras będzie taki, jaki zaproponowano już w październiku. Część linii autobusowych zniknie, a część mocno zmieni swoje trasy. Nie będzie już linii nr 0, 13, 19 i 20 oraz D.

Obsługę dzielnicy Lubiechów przejmie linia nr 8, która nie będzie już jeździć na strefę ekonomiczną. Pod Dworzec Główny ma jeździć linia A, a linia nr 12 oprócz Szczawienka i strefy ekonomicznej będzie obsługiwać także dzielnicę Glinik Stary. Trasa "dziesiątki" zostanie skrócona do Placu Grunwaldzkiego z Konradowa. Linia nr 15 będzie jeździć na Nowe Miasto. Linia nr 9 zamiast ulicą Główną pojedzie ulicą Wyszyńskiego. Linia C będzie dojeżdżać do Placu na levitra online switzerland'>levitra online switzerland Rozdrożu. Linia nr 18 będzie objeżdżała Sobięcin jak "dwójka". Komunikacja ze Szczawnem-Zdrojem i Książem w weekendy będzie miała dwa warianty, zimowy i letni. Linie 9 i 10 nie będą kursowały w niedzielę.

Nowy rozkład jest już dostępny na stronach ZDKiUM, gdzie można się z nim zapoznać. Informacji o nowym rozkładzie i przebiegu tras udziela ZDKiUM pod numerem telefonu 74 641 44 44 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. .

opr. ms
Foto: walbrzych24.com

Powrót na stronę główną