Świdnica z nową siecią szkół

swidnica

Świdniccy radni przyjęli proponowany przez Urząd Miejski system dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego. 13 radnych było za, 3 było przeciw, a 4 wstrzymało się od głosu. Ostateczną opinię co do przyjętej sieci szkół podejmie Dolnośląski Kurator Oświaty. Ma ona obowiązywać od 1 września 2017 roku.

Zgodnie z proponowanymi rozwiązaniami od nowego roku szkolnego Gimnazjum nr 1 stanie się częścią dwu budynkowej Szkoły Podstawowej nr 4, Gimnazjum nr 2 stanie się częścią SP nr 315, Gimnazjum nr 3 stanie się częścią SP nr 105, Gimnazjum nr 4 – dwu budynkowej SP nr 6. Dyrektorzy gimnazjów staną się wicedyrektorami podstawówek.

- W przygotowaniu nowego ustroju szkolnego kierowaliśmy się przede wszystkim dobrem świdnickich dzieci. Wiemy, że niektóre rozwiązania będą powodować dyskomfort, polegający m.in. na wydłużeniu drogi do szkoły czy wprowadzeniu dwuzmianowości w niektórych placówkach. Niestety, nie udało się tego uniknąć. Ważnym jest również dla nas zachowanie wszystkich etatów w placówkach edukacyjnych zarówno dla nauczycieli jak i pracowników obsługi oraz administracji. Dzięki przyjętym dziś rozwiązaniom dzieci będą miały zapewnioną naukę w doskonale wyposażonych budynkach z nowoczesnym zapleczem sportowym – mówi prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.

Nowa sieć szkół wymaga jednak czasu i okresu przejściowego, dlatego w tym roku uczniowie klas siódmych SP nr 4 byliby kierowani do budynku Gimnazjum nr 1, uczniowie klas siódmych SP nr 1 – do Gimnazjum nr 2, klasy siódme z SP nr 6 do Gimnazjum nr 4. Szkoła SP nr 105 miałaby być docelowo w całości przeniesiona do Gimnazjum nr 3.

- Oczywiście część z tych rozwiązań będzie jedynie czasowa. Nie rezygnujemy z rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 1 i będziemy dążyć do jej powiększenia. Jeżeli taka będzie również decyzja Rady Miejskiej, to rozbudowa będzie kontynuowana w przyszłym roku. Pozwoli to nam w sposób optymalny zapewnić miejsca dla wszystkich dzieci z Osiedla Zawiszów – podkreśla prezydent Moskal-Słaniweska.


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres:   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

kama

Komentarze   

 
#1 wałbrzych 2017-02-17 12:37
a jak radni głosowali ws wałbrzyskich szkól to redakcja już nie wspomina???
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

article