„Raj.Tutorial" - premiera w Szaniawskim

0215 teatr-16
Kolejna premiera Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu w przestrzeniach Starej Kopalni. „Raj. Tutorial" w reżyserii Jędrzeja Piaskowskiego - spektakl poradnikowy o szczęściu i marzeniach.Spektakl jest inspirowany powieścią „Middlesex" Jeffreya Eugenidesa i jest rodzajem fantazji o alternatywnej  rzeczywistości - wolnej i tolerancyjnej. Główny bohater to jednostka dwupłciowa, która prowadzi grę ze swoją tożsamością kulturową i biologiczną.

- To spektakl muzyczny, spektakl ruchu, bardzo zabawne przedstawienie o poszukiwaniu szczęścia, o alternatywnej wizji społeczeństwa, o pozytywnej utopii. To spektakl w pewnym sensie poradnikowy, o osiąganiu raju - mówi dyrektor artystyczny Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu, Maciej Podstawny.

0215 teatr-130215 teatr-310215 teatr-34

Spektakl powstał w oparciu o marzenie, które ma wielu z nas. Pragnienie by choć na moment być kimś innym. Jak zapowiadają realizatorzy to przedstawienie bez granic, bez płci, ale z zupełnie nowymi możliwościami. I z poczuciem humoru.

- To spektakl bardzo osobisty i w pewnym sensie filozoficzny. To spektakl, który zaludniają bardzo dziwaczne postaci, człowiek, który bardzo chce być śliwką suszką syczuańską, człowiek, który marzy o tym by być ślimakiem oraz człowiek, który zawsze chciał być nikim i uprawiał znikanie. To spektakl, który opowiada abstrakcyjnie o rzeczach bardzo ważnych politycznie - tłumaczy Maciej Podstawny.

0215 teatr-360215 teatr-370215 teatr-24

Tytuł spektaklu ma odwoływać się do alternatywnej krainy gdzie nie ma granic i panuje wolność. To świat, w którym nie ma sztywnych reguł, można się przepoczwarzać, wychodzić z siebie i szukać w sobie tego, czym nigdy nie byliśmy.

- Użyliśmy w tytule słowa „raj” by opisać naszą wersję spełnienia. To słowo pomimo biblijnego obciążenia dobrze to oddaje. Zależało nam na czymś, co jest w jakimś sensie banalne, ale ma szeroki wachlarz interpretacji, jest używane w szerokiej gamie sytuacji i w różnych kontekstach - mówi reżyser spektaklu, Jędrzej Piaskowski.

Premiera spektaklu w piątek 17 lutego o godzinie 19.00 w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w budynku B8.

0215 teatr-400215 teatr-540215 teatr-58


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com

Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W.Blicharz

foto:K.Żarkowski

Komentarze   

 
#5 monika 2017-02-17 19:57
No faktycznie, nie ma co oglądać w teatrze jak tylko waginę z penisem
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
#4 Lawinka 2017-02-16 18:58
No faktycznie "zachęcające". Penis, wagina i wokół biegające plemniki.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
#3 orzerowe 2017-02-16 15:50
dzięki za przypomnienie "dlaczego nie chodzę do teatru

i ci pseudointelektu aliści, zamyśleni jakby cokolwiek ich "sztuka" znaczyła
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
#2 wałbrzyszka 2017-02-16 12:52
do *** - po co zaśmiecasz forum takimi rzygowinami? Widziałeś/-aś to przedstawienie? Byłeś/- aś kiedykolwiek w teatrze, ba! w tv obejrzałeś/-aś jakikolwiek spektakl, co w ogóle wiesz o teatrze? Dlaczego odmawiasz ludziom prawa do wyrobienia sobie opinii nt. tego wydarzenia po samodzielnym obejrzeniu? Jaką masz wiedzę, jakie prawo, jaką legitymację moralną do oceny, kiedy jeszcze nic - dosłownie - nie przeżyłeś/-aś?? ?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
#1 *** 2017-02-16 08:56
reżyserek tego obrzydliwego porno wygląda jak menel, to i taki poziom tego badziewia.

To nie jest żadna sztuka.
To gówno opłacane za publiczne pieniądze, do tego propagowane w obiekcie miejskim utrzymywanym za pieniądze mieszkańców.

Jacy mieszkańcy - komunistyczne lewactwo, w większości wielbiciele partyjki oszustów, partyjki służalczych lizodupów, banksterów spierdu, kacapskich oddziałów dywersji oraz płatnych zdrajców pachołków rosji - taki i zarząd miasta.

Do pełni szczęścia brakuje wam tylko ubogacenia w postaci muslimstwa.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

article