Drogi powiatowe już przejezdne (FOTO)

0111 rybnica-22
Zima daje się we znaki kierowcom. Przejazd drogą powiatową nr 3362 z Rybnicy Leśnej do Wałbrzycha był rano utrudniony. Wicestarosta Krzysztof Kwiatkowski zapewnia, że droga jest w tej chwili przejezdna.


Zobacz też:
Uwaga na zawieje i zamiecie śnieżne na drogach (FOTO) - kliknij tutaj

Jak wynika z naszych informacji zalegający w tej okolicy śnieg utrudnia przejazd do Andrzejówki, a silny wiatr sprawia, że kierowcy mają ograniczoną widoczność.

- Właśnie stoję na tej drodze i mogę stwierdzić, że droga jest przejezdna. Nasz sprzęt cały czas pracuje. Nie było sytuacji, żeby w ruchu nastąpiła jakaś przerwa. Owszem, boki są podwiewane, na niektórych odcinkach jest przewężenie do jednego pasa, ale droga jest przejezdna. W tej chwili zostało to poszerzone, piaskarka cały czas pracuje, by zlikwidować śliskość - mówi wicestarosta powiatu wałbrzyskiego, Krzysztof Kwiatkowski – Pogoda jest taka, że co usuniemy to zawiewa, ale drogi są przejezdne. Nawet tiry dają sobie radę i wożą urobek.

0111 rybnica-570111 rybnica-660111 rybnica-75

Wicestarosta zapewnia, że nie ma problemu z przejezdnością na żadnej drodze powiatowej.

- Pługopiaskarki cały czas pracują. Jest już przejezdna droga od Rybnicy Leśnej do Unisławia, w tej chwili pracuje tutaj sprzęt ciężki. Były tutaj zaspy sięgające nawet do półtora metra. Została ona już odblokowana, samochody osobowe przejeżdżają bez problemu. Na tę chwilę nie mam żadnych informacji o tym, aby któraś z dróg powiatowych była nieprzejezdna, mogą jedynie występować lokalne utrudnienia w postaci przewężenia jezdni z powodu zaspy, trzeba po prostu uważać. Służby cały czas pracują – tłumaczy Krzysztof Kwiatkowski.

Jak wynika z prognoz od jutra przewidywane jest ocieplenie. Temperatura ma oscylować w okolicy -1 st.C Opady śniegu nie powinny już występować.

W.Blicharz
foto:K.Żarkowski

Komentarze   

 
#1 Kierowca 2017-01-11 21:11
Przejezdna była parę godz. Już nie jest !
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

article