Najlepsi młodzi siatkarze

0212 sos_aqua01
W hali sportowej wałbrzyskiego Aqua Zdroju trwa Turniej Talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.


0212 sos_aqua020212 sos_aqua030212 sos_aqua04
Siatkarskie Ośrodki Szkolne zostały powołane z inicjatywy Polskiego Związku Piłki Siatkowej i Ministerstwa Sportu i Turystyku przy współpracy z samorządami terytorialnymi pod koniec sierpnia 2012 roku. Ich zadaniem jest skupiać uzdolnionych uczniów z predyspozycjami do gry w siatkówkę. Dla potrzeb programu szkoły tworzą specjalne klasy w których obowiązuje większa liczba godzin zajęć wychowania fizycznego z podstawą programową według przyjętego standardu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

W skład Siatkarskich Ośrodków Szkolnych wchodzą trzy klasy ze specjalizacją siatkówki z trzech gimnazjów oraz jedna szkoła z terytorialnie nieodległego liceum, tak by możliwa była współpraca struktur i nauczycieli, a uczniowie po zakończeniu gimnazjów mogli kontynuować edukację siatkarską w liceum bliskim ich miejscu zamieszkania. W strukturach programu chodzi także o to, aby kształcić młodzież według jednego programu nauczania siatkówki i według tych samych założeń. Wszystkie zadania mają być rejestrowane i raportowane, by realizacja programu pozostawała w zgodzie z założeniami. W Wałbrzychu obecnie program realizowany jest w Gimnazjum nr 11 wchodzącym w skład Zespołu Szkół nr 4. Turniej, ktrz odbywa się w Aqua Zdroju zgromadził najlepsze reprezentacje różnych ośrodków z województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego i lubuskiego.

- Ponieważ mamy w naszym mieście super halę, turniej regionalny został powierzony nam. Organizujemy go po raz pierwszy. Przyjechało do nas blisko 200 zawodników, moim zdaniem najzdolniejszych młodych siatkarzy. Wśród nich być może są zawodnicy, których wkrótce oglądać będziemy na ekranach telewizorów grających w najlepszych drużynach czy reprezentacji kraju. Dla nas to też sprawdzian ponieważ po raz pierwszy gościmy tak wielu zawodników podczas jednego turnieju - mówi Mariusz Gawlik, dyrektor zarządzający Aqua Zdrój.

Dzięki dużej powierzchni hali, która została podzielona na trzy części jednocześnie może rywalizować ze sobą aż sześć zespołów. Turniej wyłoni zwycięzców w każdej z kategorii wiekowych, którzy reprezentować będą południowo-zachodni region naszego kraju w ogólnopolskim finale.

pt
foto: P. Tokarski

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

article