II liga koszykarzy: wyjazdowa wpadka

1015 kosz40
Po raz drugi w sezonie koszykarze Górnika Trans.eu wrócili do domu na tarczy. W niedzielny wieczór wałbrzyszanie nie sprostali Sokołowi Marbo Międzychód, z którym przegrali na wyjeździe 67:70.

Niedzielny pojedynek rozpoczął się od ataków gospodarzy, jednak nasi wkrótce doszli rywala remisując niemal do końca pierwszej partii. Niemal, gdyż ostatecznie po dziesięciu minutach miejscowi wygrywali 23:22. Pierwsze fragmenty drugiej ćwiartki stały pod znakiem wyrównanej walki. Co prawda w 15 minucie Górnicy wygrywali 29:26, ale przez kolejne 180 sekund nie potrafili trafić do kosza miejscowych. Odwrotnie do Sokoła, który w tym czasie zaliczył 14 "oczek", dzięki czemu wyszedł na kolejne prowadzenie, tym razem 40:29. Do przerwy było 44:35 dla gospodarzy.

Po zmianie stron rozzuchwaleni miejscowi utrzymywali bezpieczną przewagę nad wiceliderem II ligi. W 26 minucie przeciwnik wygrywał 50:41, gdy w końcu do ataków zerwali się biało-niebiescy. Na tyle skutecznych, iż tuż przed końcem trzeciej kwarty nasi odzyskali prowadzenie (55:54). Ostatnia część zaczęła się po myśli gości, który odskoczyli na 5 (63:58), a w 37 minucie - 6 "oczek" (67:61). Wydawało się, iż bardziej doświadczeni wałbrzyszanie nie wypuszczą zwycięstwa z rąk, jednak nie doceniliśmy gospodarzy. Na 46 sekund przed końcową syreną Sokół doszedł przyjezdnych na 2 punkty (65:67), ale nie z takich tarapatów Górnicy potrafili się dotychczas wydobyć. Niestety, chwilę później z dystansu celnie przymierzył Paweł Kopciński i na 15 sekund przed końcem meczu rywal prowadził 68:67. Nasi próbowali jeszcze faulami odwrócić losy pojedynku, ale desperacka taktyka nie przyniosła efektu. Po kiepskiej końcówce Górnicy przegrali 67:70.

II liga koszykarzy
XVII kolejka
Sokół Marbo Międzychód – Górnik Trans.eu Wałbrzych 70:67 (23:22, 21:13, 10:20, 16:12)
Górnik Trans.eu: Niesobski 23, Niedźwiedzki 13, Kozak 9, Glapiński 7,Ratajczak 5, Krówczyński 4, Wróbel 4, Bochenkiewicz 2, Rzeszowski 0. Trener: Arkadiusz Chlebda