I liga siatkarzy: zwycięski tie-break (FOTO)

0107 siatka-18
Siatkarze Victorii PWSZ zanotowali drugą ligową wygraną z rzędu. W sąsiedzkim pojedynku wałbrzyszanie pokonali Norwida Częstochowa 3:2, dzięki czemu zniwelowali stratę punktową do rywala spod Jasnej Góry.

Sobotnia potyczka rozpoczęła się od skuteczniejszych ataków wyżej notowanego sąsiada w tabeli. Co prawda nasi szybko doprowadzili do remisu po 7, a później toczyli wyrównaną walkę z Norwidem, jednak po drugiej przerwie technicznej ponownie uwidoczniła się przewaga gości, którzy wygrali inauguracyjną odsłonę do 21. Na szczęście już w drugiej partii miejscowi przypomnieli, jak się wygrywa. Za sprawą głównie Mateusza Siwickiego wałbrzyszanie szybko zbudowali bezpieczną przewagę, którą konsekwentnie powiększać, aby ostatecznie pewnie zwyciężyć 25:14.

Niestety, w trzecim secie role znów się odwróciły. Akademicy zaczęli popełniać błędy, które skrzętnie wykorzystywali częstochowianie. Niby gospodarze próbowali gonić wynik, jednak kilkupunktowa przewaga Norwida utrzymała się do końca odsłony i tym samym po trzech setach goście prowadzili 2:1. Czwarta partia to ponownie całkowita dominacja Victorii PWSZ. Chłopcy Michalczyka poprawili przyjęcie, skuteczność ataków, co przełożyło się na wygraną do 16.

Tie-break miał najbardziej zacięty przebieg. Początkowo lepiej spisywali się przyjezdni (5:3, 11:10), ale przerwa wzięta przez opiekuna miejscowych przyniosła odpowiedzi efekt. W decydującym momencie nasi doprowadzili do remisu, a następnie przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę wygrywając 15:13, a cały mecz 3:2.

I liga siatkarzy
XIV kolejka
Victoria PWSZ Wałbrzych – Exact Systems Norwid Częstochowa 3:2 (21:25, 25:14, 20:25, 25:16, 15:13)
Victoria PWSZ: Hukel, Siwicki, Schamlewski, Magnuszewski, Plizga, Napiórkowski, Obrębski (libero) oraz Pietkiewicz, Szydłowski, Durski, Frąc. Trener: Przemysław Michalczyk