II liga koszykarzy: jednostronnie w Kaliszu

1008 kosz21
Przerwa świąteczno-noworoczna nie miała wpływu na formę koszykarzy Górnika Trans.eu Wałbrzych. Po dość jednostronnych zawodach nasi pokonali dzisiaj na wyjeździe najsłabszą ekipę II ligi - Energę Drogbruk Kalisz 77:58.

Jedynie pierwsze minuty piątkowej potyczki miały wyrównany przebieg. Sił i umiejętności miejscowym wystarczyło jednak tylko do stanu 13:12, później bowiem gra toczyła się pod wyraźne dyktando wałbrzyszan, którzy za sprawą skutecznej postawy Rafała Niesobskiego oraz Michała Kozaka prowadzili po 10 minutach 21:14. Jeszcze na początku drugiej ćwiartki rywal jakoś się trzymał (22:23), ale później ponownie uwidoczniła się duża przewaga Górników. Dość powiedzieć, iż między 14 a 18 minutą nasi zdobyli 15 punktów przy zerowym dorobku gospodarzy. Do przerwy było 46:27 dla biało-niebieskich.

Po zmianie stron wałbrzyszanie wciąż przeważali utrzymując bezpieczną przewagę nad autsajderem rozgrywek. Wśród punktujących znalazł się między nowy gracz Górnika - Maciej Krówczyński, autor 10 "oczek" i 2 asyst. W czwartej kwarcie trener Chlebda po raz kolejny sięgnął po rezerwowych, którzy doprowadzili do pewnego zwycięstwa gości.

Kolejne spotkanie nasi rozegrają już w najbliższą niedzielę. Wałbrzyszanie zmierzą się na wyjeździe z Sokołem Marbo Międzychód.

II liga koszykarzy
XVI kolejka:
KKS Energa DrogBruk Kalisz – Górnik Trans.eu Wałbrzych 58:77 (14:21, 13:25, 14:8, 17:23)
Górnik Trans.eu: Niesobski 14, Ratajczak 14, Niedźwiedzki 13, Kozak 10, Krówczyński 10, Wróbel 9, Glapiński 2, Jeziorowski 2, Rzeszowski 2, Bochenkiewicz 1, Durski 0. Trener: Arkadiusz Chlebda