Maestro pamiętniki pisze

0209 wilkomirski-16
Ukazał się suplement do dwutomowej autobiografii Józefa Wiłkomirskiego, założyciela i wieloletniego dyrektora Filharmonii Sudeckiej, byłego radnego Rady Miejskiej Wałbrzycha i aktywnego uczestnika życia miasta.

„Minęło 10 lat...” obejmuje lata 2007 – 2016. Poprzednie tomy ukazały się w 2009 roku i opisywały życie Józefa Wiłkomirskiego od 1926 do 2006 roku. Dodatkową okazją była 90 rocznica urodzin mistrza.  Podobnie, jak poprzednio, wydawcą wspomnień jest Stowarzyszenie Inteligencji Twórczej Wałbrzycha, działające pod kierownictwem red. Elżbiety Kokowskiej.

- To była nasza wspólna inicjatywa – mówi Elżbieta Kokowska.

Józef Wiłkomirski przyznaje, że pisanie sprawia mu ogromną frajdę, dlatego też, mimo podeszłego wieku, nie wzbraniał się przed dopisaniem do poprzedniego wydawnictwa, jego dalszego ciągu. Zapowiedział nawet na spotkaniu promocyjnym w Starej Kopalni, że chętnie dopisze kolejny tom na swoje setne urodziny.

- Już dziś państwa zapraszam – deklarował Wiłkomirski.

Wspomnienia Józefa Wiłkomirskiego nie są, niestety do kupienia, ale, jak zapewniła red. Kokowska, otrzymały je wszystkie biblioteki w powiecie wałbrzyskim.

- Jeśli ktoś jest zainteresowany, nie powinno być żadnego problemu z ich wypożyczeniem – mówi Kokowska.

Podczas spotkania promocyjnego, gdzie można było dostać w prezencie najnowszy tom wspomnień maestro, Józef Wiłkomirski pracowicie podpisywał wszystkie podsunięte mu egzemplarze.

- Czasem pytają mnie, dlaczego nie zostałem pisarzem. Mówię wtedy, że dlatego, by nie pytali mnie, dlaczego zostałem pisarzem śmieje się Józef Wiłkomirski.

bas
foto: K. Żarkowski

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

article