Olga Tokarczuk w Wałbrzychu

1207 tokarczuk-44
Olga Tokarczuk spotkała się z czytelnikami w Bibilotece Pod Atlantami. Pisarka której twórczość związana jest z Wałbrzychem, była gościem wystawy poświęconej przekładom jej książek.

Na wystawie zatytułowanej „Olga Tokarczuk Na Świecie” znalazły się książki przetłumaczone na 30 języków.  Książki pochodziły z prywatnej kolekcji pisarki.
 
 - Mieszkałam w Wałbrzychu w sumie jakieś 10 lat. To był bardzo intensywny czas, pamięć człowieka młodego jest inna niż człowieka starszego. Pobyt w Wałbrzychu był dla mnie bardzo kształtujący. Dzisiaj nie poznaję niektórych miejsc, bo są zmienione na lepsze. Wałbrzych wypiękniał, wynowocześniał. - mówi pisarka Olga Tokarczuk.

1207 tokarczuk-031207 tokarczuk-311207 tokarczuk-10

Oprócz książek, można było zobaczyć wycinki prasowe i zdjęcia z prywatnych zbiorów Olgi Tokarczuk.

- Prawdę mówiąc nie zdawałam sobie sprawy, że tyle tego jest. To jest dorobek wielu lat, każda książka, nowa, przetłumaczona, przychodziła do domu i gdzieś ją tam kładłam i zapominałam. Ta wystawa pokazuje że jeśli się to wszystko zbierze razem, to robi duże wrażenie. - mówi pisarka Olga Tokarczuk.

Po wernisażu pisarka spotkała się z najwierniejszymi czytelnikami, głównym tematem rozmów był region wałbrzyski i inspiracje pisarki. Jak mówi sama jest w trakcie pisania nowej książki, ale o czym jeszcze nie chce zdradzić.

1207 tokarczuk-441207 tokarczuk-461207 tokarczuk-41

pm
foto: K.Żarkowski

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

article