Wrocławski Ogród Ceramiki w Starej Kopalni

1118 ceramika-08
Stara Kopalnia podpisała porozumienie z Wrocławską Akademią Sztuk Pięknych. Współpraca została oficjalnie nawiązana, przy okazji wystawy prac ceramicznych pod tytułem”Wrocławski Ogród Ceramiki”.

Prace studentów i profesorów Akademii robią wrażenie i stanowiły doskonałe tło dla współpracy, która pomoże Starej Kopalni w promocji.

Zobacz więcej zdjęć

Chodzi o to że tych prac naprawdę jest dużo, zwykle ekspozycje przygotowywane przez galerię, mają określoną ilość prac. Chcieliśmy pokazać jak największą różnorodność prac naszych studentów i największy przekrój ich działań.
- mówi Krzysztof Rozpondek z Wydziału Ceramiki Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.1118 ceramika-021118 ceramika-131118 ceramika-23

Mamy zaszczyt podpisać porozumienie z Akademią Sztuk Pieknych we Wrocławiu, tak naprawdę rozpoczęliśmy tę współpracę już dawno. Realizowaliśmy wystawę profesora Rozpondka, wcześniej była też realizowana wystawa grafiki współczesnej. Dzisiaj by zacieśnić tę współpracę podpisaliśmy porozumienie przy okazji wersnisażu „Wrocławskiego Ogrodu Sztuki”. - mówi dyrektor Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia Anna Żabska.

- Każde uprawianie sztuki wiąże się z wysiłkiem, natomiast warsztat ceramiczny z jednej strony jest czymś wciągającym i fascynującym, z drugiej strony nigdy nie można być pewnym efektu, dopóki nie otworzy się pieca i nie wyciągnie dzieła czy produktu. - mówi Krzysztof Rozpondek z Wydziału Ceramiki Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.
1118 ceramika-471118 ceramika-601118 ceramika-51

Porozumienie podpisano między innymi po to by łatwiej aplikować o środki zewnętrzne. Umożliwi to też działanie środowisku naukowemu i organizację konferencji. Planowane są także wymiany studentów. \

Ta wystawa która gromadzi wiele eksponatów, które nie mogły być wcześniej we Wrocławiu prezentowane. Wrocław nie posiada takiej przestrzeni gdzie można by je wszystkie wyeksponować. Cieszymy się że akademia wybrała Wałbrzych i że ta współpraca będzie efektywna. - mówi dyrektor Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia Anna Żabska.
1118 ceramika-361118 ceramika-341118 ceramika-41

- Już sam początek funkcjonowania Starej Kopalni, wiązał się z przygotowaniem wystawy grafiki naszego wrocławskiego środowiska. To że Stara Kopalnia funkcjonuje daje nam szansę na to by odbywały się tutaj wydarzenia reprezentujące zarówno uczelnie, jak też poszczególnych twórców. - mówi Krzysztof Rozpondek z Wydziału Ceramiki Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Umowa została podpisana bezterminowo, czas jej trwania będzie zależny od efektów współpracy.

Zobacz więcej zdjęć

pm
foto: K.Żarkowski

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

article